Як швидко зробити логотип / презентацію / дизайн?

Перші запитання перед початком робіт, це завжди - терміни та вартість. Сьогодні я допоможу Вам зрозуміти основні моменти в термінах і у виконанні потрібної робити для Вас: логотип, візитка, блан або проезентаці. Важливо не просто знати період виконання та його етапи, а з чого це все складається. В даній статті, я пишу - як графічний дизайнер, не пишу про крадження логотипу чи замовлення на безкоштовних сайтах. Логотип - це обличчя бренду, а не іконка в істаграмі. І це з всім дизайном загалом.
Якщо Вам потрібні цифри. Логотип в середньому роблю 2-3 дні. Базовий, не для логобука чи брендбука.
Презентація (наприклад: 10 слайдів) - текст+картинки - 1-2 дні. Кейс (презентація для виступу) - є текст по слайдах - зробив за 2 дні - 53 слайда (там і графічна частина є).

Куди йде час?

Мозковий штурм. Це важлива складова кожного дизайну. Кожен варіан має свою ідею. Цінний є не час створення логотипа, а процес його формування. Не має такого великого значення кількість слайдів, як стилістика кожного (типового) слайда в презентації. Брендінг займає дуже і дуже багато часу, але його можливо умовно скоротити, якщо збільшити час обдумування. Помилковим є твердження - "все прийду у процесі" - можливо, але витрачати час на "можливу" ідею - це не поважати час.

Правки. Слово, яке лякає багатьох дизайнерів. Чому ж? Бо кожна правка - це +час. Саме краще рішення - обговорити все "на березі". Перед початком робіт - ТЗ і обговорення в ОП (особисті повідомлення). Текст дає багато інформації, а от слова - забуваються.

Обговорення. Декілька раз акцентував увагу на цьому. Перед початком робіт - мають бути чітку терміни. Дві сторони процесу мають обговорити проміжні етапи (наприклад: ми обговорюємо все у 12:00, тобто дизайнер (я) надсилаю Вам (Замовнику) - всі файли до 11:00). І саме головне, це час і бажання вирішувати проблеми. Не має сенсу звонити кожну секунду, але якщо Ви буде відповідати вчасно - то і дизайн, отримаєте вчасно.

Можливі запитання

Олександр
(логотип)?
Коли я можу очікувати перші варіанти логотипа? ТЗ Вам відправив, все описав.
Я(KSS)
Якщо є ТЗ. І все ясно. То варіанти можу надіслати до кінця дня (якщо ТЗ і всі обговорення були до 10 години).
Валентин
(презентація)
Текст є у ворді. Потрібно 15 слайдів. Тільки текст оформити в пдф.
Я(KSS)
Якщо текстова презентація. За 2 дні. Можливо і за 1 день, точніше 8 годин.

На що можна очікувати?

Що потрібно від Вас? Ви Замовник - і хочете крутий результат, але не логотип за місяць, бо це дійсно довго :
  • Чітке ТЗ (документ ворд, пдф, або є на моєму сайті форма (3 хв - заповнення))
  • Власні терміни. Іноді потрібно терміно, тоді і бюджет інший.
  • Бути готовим все обговорювати. В мене багато є робіт і різних стилів, тому потрібний діалог.
Чи є чітки терміни? Так, наприклад базовий логотип 2-3 дні, логобук без логотипа - 3 дні, з логотипом 5-7 днів. Айдентика від 12 днів, візитка - 1 день. Але це все потрібно обговорювати.

Чи має сенс почасова оплата? Така практика у мене є (кейс - атлас для Чернівецької області), створюється група в телеграмі, де я надсилаю скріни таймера і коментар до нього. Але це складний процес, бо багато не довіри, тому краще Ваш бюджет і обговорення.

Час чи гроші? Це тільки Вам вирішувати, бо за терміновість завжди платять. Але краще заплати грошима, чим якістю.

ВИСНОВОК. КОРОТКО І ЯСНО

  • етапи дизайну. Екскізи, варіанти, допрацювати, готовий дизайн. Обговорення пришвидшує ці складові успішної послуги
  • чітке ТЗ. Без нього не має дизайну.
  • обговорення і час на це. Дизайн це сімбіоз двох - дизайнера і Замовника.
  • чіткі терміни. Або мої, або наші.

більше контенту в блозі - там тільки унікальна інформація 2 рази в тиждень
слідкуй за блогом в Instagram